Włocławski Klub Rozwoju Osobistego  KOT
PORADY NIE TYLKO TERAPEUTYCZNE

Uzależnienia

Gdy sławny bokser powiedział że już od tygodnia nie ćpa i nie pije alkholu, pomyślałem że to nic nowego, bowiem alkohol, nikotyna oraz narkotyki to najpopularniejsze rodzaje pułapek w które wpadają ludzie po obu częściach Atlantyku.


Ludzie uzależnieni niszczą własne życie, swoich bliskich i są utrapieniem dla całego społeczeństwa. Jednak gdyby się bardziej zastanowić, to nałogowy zakupoholizm, komputeroholizm czy sexoholizm, są tak samo szkodliwe jak te w które wpadł Mike Tyson.


Rzeczą najważniejszą jest uświadomienie sobie gdzie kończy się praca lub rozrywka przy komputerze a gdzie zaczyna choroba. Jeszcze bardziej niebezpieczne jest uzależnienie od Facebooka, łączy ono bowiem uzależnienie od internetu, telefonii komórkowej a często także seksoholizmu lub pracoholizmu jesli ma związek z prowadzeniem biznesu.


Czy zachowanie Kobiety wychodzącej do sklepu i wydającej tam połowę pieniędzy z budżetu domowego jest mniej szkodliwe, niż cztery piwa wypijane dziennie przez jej Męża. Z uzależnieniami jest ten problem że często  go nie dostrzegamy, a ludzi którzy nam otym mówią  traktujemy jako zwykłych Krytykantów żeby nie powiedzieć wrogów. Dlatego na Naszym serwisie znajdziesz testy dzięki którym będziesz mogła lub mógł, odpowiedzieć sobie na to pytanie, jeśli okaże się że test jest pozytywny, nie ma wyboru skontaktuj się z terapeutą, możesz też wspomagać się, naszym serwisem, nie ma on na celu zastąpić terapeutów a jedynie ma pomagać w drodze do normalności i powrotu na drogę ku szczęściu, na które w pełni zasługujesz.

katalog stron www - zapraszam do dodawania stron do darmowego katalogu, dodaj swoją; stronę niech inni ją zobaczą - Naszą ambicją jest aby w katalogu były tylko najlepsze strony.

Badania nad zaburzeniami jedzenia, wielogodzinnym spędzaniem czasuprzy komputerze, nieuzasadnione ciągłe rozmawianie, pisanie smsów lubnowoczesne gry zainstalowane w telefonie wykazują duże podobieństwomiędzy wieloma przypadkami i jest w efekcie uzależniające tak jak alkoholizm i nałóg narkotykowy. Ludzki mózg ma specjalne centrum nagradzania się i jest ono uaktywnione gdy osoba czuje się dobrze, dba o ciało,zachowuje się rozsądnie, nagradza się, jest zakochana, uprawia sport, itd.

Jest możliwe stymulowanie tego centrum nagradzania się, w sposóbsztuczny. Narkotyki różnego rodzaju, zakazane i udostępnione, produkująchemiczne stymulatory, które są bardzo ważne w wywoływaniu nałogu.Stymulatory blokują nieprzyjemne uczucia i dlatego ci co mają zaburzeniajedzenia, mogą używać ich tak jak osoby z innymi nałogami, chcąc tymzablokować najcięższe uczucia.

Normalni ludzie dostają swoją stymulację z centrum nagradzania poprzezrobienie dobrych rzeczy. Są oni stymulowani przez ćwiczenia, bo jest todobre dla ich ciała. Są stymulowani jedzeniem, bo jest to dobre dla ciała,gdydostaje witaminy. Są oni stymulowani tym, że są zakochani, ponieważ jestto dobre dla przetrwania ludzkiej rasy, kiedy ludzie się łączą. Osoby te sąstymulowane swoimi osiągnięciami lub nagradzaniem siebie bo jest to dobrewybierać konstruktywne działanie.

/Aczkolwiek, jeżeli centrym nagradzania się jest stymulowane przez narkotyki, alkohol lub nadużywanie jedzenia, przestaje funkcjonować jakpowinno. Nałóg jest skrótem do fałszywego szczęścia, szczęścia które niepochodzi od robienia czegoś dobrego.

Niewłaściwe używanie centrum nagradzania jest zwykle powszechne uludzi, którzy mają osobowość wymagającą dużo efektów nagradzania, żebymóc czuć się dobrze, a także mają zmartwienia i stres, który może być zredukowany przez narkotyk. Z wieloma rodzajami nałogów powiązany jest wspólny faktor:

Oznacza to, że obecna wiedza na temat leczenia alkoholizmu i uzależnieniaod narkotyków może być użyta do leczenia zaburzeń jedzenia, naużywaniakomputera, czy telefonu komórkowego, pracoholizmu i innych uzależnień.Pacjenta własne ego musi być wzmocnione i nowe wzorce myślenianauczone odrzucenia tego typu uzależnień, który kuszą szybkimi isztucznymi rozwiązaniami.

Katalog stron WWW SEO to moderowany katalog "dobrych" adresów, w którym najwyższy priorytet i jedno z kluczowychzadań to dbałość o katalog i umożliwienie użytkownikom dotarcie do wartościowych stron WWW,oraz zapewniawartościowego zaplecza pozycjonerom. Wszystkich odwiedzających Katalog WWW SEO zapraszamy do dodawaniaswoich adresów www

Witaj w moderowanym Internetowym katalogu stron WWW.Możesz dodać swoją stronę bezpłatnie lub promować ją za symboliczną opłatą. Wpisy mogą być : bezpłatne - link zwrotny WYMAGANY odpłatne - link zwrotny nie wymagany (dodatkowo punktowany !), w cenie dodatkowe 5 punktówKatalog jest moderowany co jest gwarancją że nie zawiera bezwartościowych wpisów negatywnie wpływających na statystyki serwisu. Zapoznaj się z zakładkami "jak to działa" i "regulamin" żeby poznać szczegóły działania internetowego katalogu. 
Kreator stron internetowych - strona bez programowania